Remix nedir? Nasıl yapılır?

Şarkı ve müzikler kuşkusuz bir çoğumuz için olmazsa olmaz hatta yeme içme gibi bir gereksinim. Günümüzde teknolojinin ve internetin gelişmesiyle birlikte her yerde yeni müzik ve şarkılara ulaşabiliyor ve dinleyebiliyoruz. Müzik sektörü de her geçen gün büyüyor ve neredeyse her gün binlerce müzik ve şarkı besteleniyor. Tabii bunlardan kaç tanesi başarılı ve popüler olabiliyor oralara şu anlık değinmiyorum.

Herkes gibi sizinde beğendiğiniz bir müzik tarzı ve çok sevdiğiniz şarkılardan oluşan bir müzik listeniz vardır. Peki bu şarkılar üzerinde oynama yaparak yeni ve farklı bir müzik ortaya koymak istemez misiniz? Yani sevdiğiniz şarkılara remix yapmak. İçinizdeki Dj’yi ortaya çıkartıp eğlenmeniz için size aşağıda bahsedeceğim uygulama yardımcı olacaktır.

Remix nedir?

Remix orjinal bir ses dosyasının müziğin yada şarkının üzerinde oynanarak farklı ses efektleri katıp ortaya farklı bir müzik tarzı çıkarmaktır. Dj’ler tarafından yapılırlar ve bazı remixler o kadar güzel oluyor ki orjinal şarkılardan daha çok beğenilebiliyor.

Remix yapma programı

Android için uygulamanın adı edjing Mix: DJ müzik mikseri Google Store üzerinden indirmek için Tıklayın.

Bilgisayar için programın adı CuteDJ indirmek için Tıklayın.

Uygulamayı kullanarak sevdiğiniz müzikler üzerinde kolaylıkla düzenleme ve eklemeler yapabilirsiniz. Nasıl kullanılacağı sizin hayal gücünüze kalmış.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir