Shazam nedir? Ne işe yarar?

Radyoda çok hoşunuza giden bir şarkı çalmaya başladığı zaman şarkının ismini bilmediğiniz için başka bir yerde denk gelmediği sürece bir daha dinleme fırsatı elde edemiyorsunuz. Kullandığınız arabada ki radyoda yada alışveriş yaptığınız bir mağazada olsun illaki hoşunuza giden ve acaba bu şarkının adı ne diye düşünmenizi sağlayan bir şarkı çalmıştır. Shazam uygulaması tam bu soruyu sorduğunuz anda devreye giriyor. Peki nedir bu Shazam?

Shazam nedir?

Shazam ismini öğrenmek istediğiniz şarkıyı uygulamaya dinlettikten sonra size şarkının ismini söyleyen bir uygulamadır. Android ve İOS üzerinden indirebilen Shazam oldukça popüler bir uygulamadır.

Radyoda çalan şarkı nasıl bulunur?

Radyoda, filmde yada bir mağazada çalan herhangi bir şarkıyı bulmak için Shazam’a giriş yaparak ana ekrandaki büyük Shazam logosuna basmanız yeterli. Belli bir süre çalan şarkıyı dinledikten sonra şarkının adını sizinle paylaşıyor. Ayrıca Shazam üzerinden de bulduğunuz şarkıyı dinleyebiliyorsunuz.

Shazam sayesinde duyduğunuz tüm güzel şarkıların isimlerini öğrenebilir ve kendinize güzel bir şarkı listesi oluşturabilirsiniz. Kullanımı çok basit olduğu için anlık olarak hoşunuza giden şarkıları Shazam’a dinleterek isimlerini öğreniyorsunuz. Shazamlarınıza baktığınızda ise büyük bir kütüphaneyle karşılaşıyorsunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir