VALORANT mesaj nasıl yazılır?

1 dk okuma süresi

VALORANT oyununda 5’li takımlar halinde mücadele ediyorsunuz. VALORANT bir takım oyunu olduğu için takım arkadaşlarınızla koordineli bir şekilde hareket etmeniz oldukça önemlidir. Bu koordinasyon ve planlama işlemini sesli sohbet üzerinden gerçekleştirebildiğiniz gibi mesajlaşma yoluyla da gerçekleştirebilirsiniz. Sesli sohbeti oyun sırasında sürekli ve saçma bir şekilde konuşan oyunculardan rahatsız olan oyuncular genelde kapatıyor. Bu şekilde sadece mesaj yoluyla iletişim kurmak zorunda kalıyorlar. VALORANT yazı nasıl yazılır?

VALORANT üzerinden herkesle mesajlaşmak için SHİFT + ENTER tuşlarını kullanabilirsiniz. Sadece takım arkadaşlarınızla mesajlaşmak için ENTER tuşuna basmanız yeterli. Ancak oyun sırasında küfürlü ve hakaret içeren kelimler yazmaktan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Öldükten sonra hayatta kalan diğer takım arkadaşlarınızı yönlendirmek için mesajlaşma yöntemini de sıklıkla kullanabilirsiniz.

VALORANT GG nedir?

Oyuna başlamadan önce, el bitince yada oyun bitince oyuncuların GG mesajlarını yazdıklarını görmüşsünüzdür. Bu mesaj diğer oyunculara iyi dilek niteliğinde bir mesajdır. GG (Good Game, İyi Oyun) yani rakip oyunculara ve takım arkadaşlarınıza el başında iyi oyunlar dileklerinizi yada eli kazandıklarında iyi oyun çıkardınız şeklinde bir centilmenlik gösteriyor ve onları tebrik ediyorsunuz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x