Reloaded oyun nedir?

30 sn okuma süresi

Repack oyunların yeniden düzenlenmiş oyunlar olduğundan bahsetmiştim. Oyun dosyalarında göreceli olarak gereksiz yerler çıkartılarak oyunun sıkıştırılmış haliydi. Ara sahne kalitesi, diğer dil dosyaları gibi gibi… Ancak Repack kadar merak edilen bir başka konuda Reloaded oyunlardır. Reloaded oyun nedir?

Reloaded oyunlar oyunun orjinal dosyalarına ellenmemiş halidir. Tüm dosyaları orjinal olarak durmaktadır. Oyunu orjinal halinde oynamak isteyen kullanıcılar için tercih edilebilir ancak genellikle Repack oyunlara göre 2 kat daha fazla bir boyuta sahiptirler.

Reloaded oyun ne demek?

Reloaded oyun, oyun dosyalarının orjinal olarak sunulduğunu belirtir. Tabii bu kavramlar korsan oyunlarda karşımıza çıkıyor. Sadece cracklenmiş ve oyun dosyalarında elleme yapılmamış oyunlardır. Elleme yapılmamış derken dosya boyutlarını küçültmek adına bir işlem yapılmamış desem daha doğru olacak. Korsan oyunlara güvenilmemesi gerektiğini tekrar belirtmek istiyorum. İndirdiğiniz korsan oyunların bir çoğunda zararlı yazılım bulunmaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x