PES 2013, birçok kişi için PES serisinin en önemli yapımıdır. Öyle ki günümüzde bile severek oynanıyor. PES serileri genelde konsolda oynandığı için bilgisayara yüklendiğinde tuş kombinasyonlarında karışıklık olabiliyor. Bu yazımızda tuş kombinasyonunu nasıl yapacağınızdan bahsedeceğim. PES 2013 klavye ayarları nasıl yapılır?

Normalde oyun ayarları oyun içi ayarlarından yapılır ancak PES konsola yönelik bir oyun olduğu için bu ayarları ayrı bir program ile yapmamız gerekiyor. Ayrı program deyince program indireceğinizi düşünmeyin indirdiğiniz oyunla birlikte ayarları yapacağınız programda indiriliyor. Ayarlama oldukça kolay bu yüzden aşağıda göstereceğim adımları izleyerek saniyeler içerisinde tuş ayarlarını yapabilirsiniz.

PES 2013 klavye ayarları

  • Öncelikle PES 2013’ün kurulu olduğu klasöre giriş yapın. Bunun için PES 2013 kısayolu‘na sağ tik yaparak “Dosya konumunu aç” diyebilirsiniz.
  • Açılan klasörde “settings” programını çalıştırın. Açılan programdan Klavye bölümüne gelin ve aşağıdaki görselde ki gibi ayarlamalarını yapın.
pes2013-klavye-ayarları

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir