NFS No Limits Türkçe dil desteği var mı?

2 dk okuma süresi

Artık tüm bilgisayar oyunları yani en azından en köklüleri birer birer mobil cihazlara da çıkmaya başladı. PES, FIFA, Call of Duty, League of Legends bunlardan sadece birkaçı. Araba yarışı oyunlarının efsanesi ve çok sevilen araba yarışı oyun serisi olan Need for Speed mobil cihazlar için de Electronic Arts tarafından Need for Speed No Limits adında geliştirildi. Ancak Electronic Arts firmasının oyunlarında sürekli ve oldukça fazla paralı içeriklerin yer alması NFS No Limits oyununda da kendini gösteriyor. Birçok oyuncu para yatırmadan oyunda yeni arabalar ve geliştirmeler elde etmenin zor hatta imkansız olduğunu belirtiyor. Oyun grafikleri, araba çeşitlilikleri ve dinamikleri ile bence oldukça iyi bir oyun deneyimi sunuyor. Özellikle mobil araba yarışı devi olan Asphalt serisine rakip olabilecek tek mobil araba yarışı oyunu diyebilirim. Sizin beğendiğiniz farklı araba yarışı oyunları varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. NFS No Limits Türkçe dil desteği var mı?

Yukarıda da belirttiğim gibi Electronic Arts oyun içi satışları çok fazla tutan bir firmadır. Ancak bunun yanı sıra birde oyunlarında Türkçe dil desteğini sunmamalarıyla oldukça meşhurdur. Günümüzde en düşük bütçeli oyun firmaları bile bir şekilde Türkçe dil desteğini sunarken koskoca Electronic Arts firmasının hala Türkçe dil desteği sunmuyor olması gerçekten üzücü. Bu tarz oyunları İngilizce oynamak bir süre sonra sıkıcı olmaya başlıyor. Oyundaki hiçbir diyaloğu, hiçbir görevi ve menüde yer alan hiçbir şeyi anlamıyorsunuz. Araba yükseltmesi bile yapacak olsanız neyi yükselttiğinizi anlamak için sürekli çeviri kullanmanız gerekebiliyor.

NFS No Limits Türkçe dil seçeneği var mı?

NFS No Limits Türkçe dil

NFS No Limits oyununda ne yazık ki Türkçe dil seçeneği bulunmuyor. Ya İngilizce oynamaya devam edersiniz yada Türkçe dil desteği sunana Asphalt oyunlarına bakabilirsiniz. Asphalt serisi zaten su götürmez bir şekilde mobil yarış oyunlarında bir dev. Akıllı telefonlarla birlikte Asphalt oyunu da çıkış yaptı. Tuşlu telefonların yılan oyunu neyse Asphalt’ta akıllı telefonlar için odur. Sürekli geliştirilerek günümüz teknolojisine ve oyun dünyasına ayak uydurduğunu da söylemeliyim. Konumuza dönecek olursak NFS No Limits bence özellikle araba çeşitliliği konusunda Asphalt oyunundan daha iyi ancak Türkçe dil desteği olmaması çok büyük bir eksik ve bu sebeple Türkiye’de oyuncu kaybedeceklerdir. Asphalt gibi bir oyunla rekabet edebilmek için kesinlikle Türkçe dil desteği getirmeleri gerekiyor. Asphalt ve NFS No Limits oyunlarını karşılaştırmak bir yana konumuza dönecek olursak; NFS No Limits oyununda ne yazık ki Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x