Mafia 1 sistem gereksinimleri

1 dk okuma süresi

Mafia 1, Mafia serisinin başlangıç oyunudur. Aslında şuan ki sistemlerle bu oyunlar rahatlıkla çalıştırılabileceği için sistem gereksinimlerinden bahsetme gereği duymamıştım. Ancak zaman zaman eski efsane oyunlarında sistem gereksinimleri merak konusu olabiliyor. Bunu sebeplerinden biriside günümüz oyunlarının çok yüksek sistemlere ihtiyaç duyması ve birçok oyuncunun bu sistemleri karşılayamayarak alternatif oyunlara yönelmesi. Mafia 1’de bu efsaneler arasında yer alıyor. Mafia 1 sistem gereksinimleri nedir?

Oyun adından da anlaşılacağı üzere mafya üzerine kurulmuş bir oyundur. GTA benzeri bir açık dünyası mevcuttur. Ancak GTA kadar kapsamlı değildir tabii ki ama bu bir sorun teşkil etmiyor. Oyun Amerika’da mafyanın gücünün zirvede olduğu yıllarda geçiyor. Arabalar ve şehirde buna göre tasarlanmış durumda. Eski klasik arabalar ile şehirde gezmek. Düşman mafya ile çatışmalara girmek ve çeşitli görevler yapmak derken oyun baya sürükleyici bir hal alıyor.

Mafia 1 konusu

Mafya konusunu temel almış olan Mafia 1’de karakterimizle çeşitli görevler yaparak şehirde ki en güçlü mafya olma yönünde ilerliyoruz. Ülkemizde ki mafya sevdasında anlaşıldığı gibi Mafia oyun serisi de çokça sevilmektedir. Oyun eski olsada hala oynanabilecek kalitede ve sürükleyicidir.

mafia-1-sistem-gereksinimleri

Mafia 1 minimum sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Pentium III 500MHz/ Athlon XP 1600+
  • RAM: 128 MB
  • İşletim sistemi: Windows 98, ME, 2000 or XP
  • Ekran kartı: 16 MB video card with DirectX 8.1 compatible drivers
  • Boş disk kapasitesi: 2 GB
  • Ekran kartı RAM: 16 MB
mafia-1-minimum-sistem-gereksinimleri
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x