LoL Riot Client siyah ekran sorunu

1 dk okuma süresi

LoL düşük sistemlerde de çalışabilen ve hala büyük bir oyuncu kitlesine sahip MOBA türü oyunların öncüsü diyebileceğimiz bir oyundur. LoL yani League of Legends Türkçe seslendirmeleri ve Türkçe arayüzüyle biz Türk oyuncuların gönlünde de ayrı bir yer tutmaya devam ediyor. Ayrıca LoL evreni ve hikayesi bakımından da oldukça geniş ve kaliteli içerikleri bünyesinde barındırıyor. LoL çıkardığı kaliteli karakter animasyonları ve kısa filmleri ile de oldukça ünlüdür. Espor dalında da büyük bir kitleye sahip olan LoL’un ayrıca Netflix’te Arcane adında bir dizisi de bulunuyor. LoL Riot Client siyah ekran. LoL Client siyah ekran. Win 8.1 LoL siyah ekran. Win 7 LoL siyah ekran.

LoL oldukça keyifli ve köklü bir MOBA oyunudur. MOBA türünün öncüsü diyebileceğimiz LoL ayrıca mobil cihazlarda da LoL Wild Rift adıyla oynanabiliyor. Ancak bilgisayarda oynamanın keyfide kalitesi de haliyle bir başka oluyor. Düşük sistemlerde çalışabiliyor olması da online ve ücretsiz oyun oynamak isteyen düşük sistemli bilgisayar sahibi oyuncular için LoL’ü güzel bir seçenek haline getiriyor. Ancak LoL oyununun kurulum esnasında Windows 10’dan düşük sistemler kullanan oyuncular siyah ekran sorunuyla karşılaşabiliyorlar.

LoL Riot Client siyah ekran hatası

lol riot client siyah ekran
lol riot client siyah ekran

Bildiğiniz gibi LoL oyununa Riot Client üzerinden giriş yapılıyor. Riot Client LoL ve Valorant gibi Riot Games oyunları için launcher görevi görüyor. Bu launcher başlatılırken siyah ekranla karşılaşılıyorsa aşağıda ki adımları takip ederek saniyeler içinde sorunu çözebilirsiniz;

  1. LoL kısayolu üzerine sağ tık yapın.
  2. Özellikler seçeneğine tıklayın.
  3. Açılan sayfada Uyumluluk seçeneğine tıklayın.
  4. Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu: seçeneğini aktif hale getirin ve Windows Vista (Services Pack 2) seçeneğini seçerek uygula diyerek kaydedin.

Bu ayarlamanın ardından LoL sorunsuz bir şekilde başlatılacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x