Half Life silahlar gözükmüyor

1 dk okuma süresi

Half Life en köklü bilgisayar oyunlarından birisidir. Öyle ki bilgisayarla ilk defa tanıştığımız yıllarda oldukça popüler olan ve çoğu oyuncunun belki de bilgisayarda ki ilk multiplayer oyun deneyimini yaşamasını sağlayan Half Life günümüzde hala oynanabilir düzeyde eğlenceli bir oyundur. Oyunun açılışında bir gözünde kırmızı vana olan adam ve Valve logolu giriş ekranı eski oyuncuların gözünde canlanmıştır. Half Life oyunundan uzun uzun bahsetmeye gerek yok levye ile başladığınız oyunda mutasyon geçirmiş insanlarla savaşıyor çeşitli silahlar edinerek ilerliyorsunuz. Half Life bu zamana kadar birçok ödül ve başarı elde etmiştir. Half-Life: Alyx ile de VR dünyasına da çok etkili bir giriş yapmıştır. Half Life silahlar gözükmüyor.

Eski günleri hatırlamak biraz nostalji yapmak için Half Life indirmiş olabilirsiniz. Özellikle fiyatının oldukça uygun olması, düşük sistemli bilgisayarlarda çalışabilmesi ve hala eğlenceli oluşuyla birlikte Half Life hala tercih edilebilir bir oyun. Ancak oyunu kurduktan sonra silahların gözükmemesi gibi bir sorunla karşılaşmanız mümkün. Bu sorunun çözümü oldukça basit. Konsola vereceğim kodu yazarak sorunu çözebilirsiniz.

Half Life silahlar gözükmüyor nedeni ve çözümü

Half Life silahlar gözükmüyor

Half Life silahların gözükmemesinin sebebi FOV ayarıdır. Açılımı Field of View olan FOV görüş alanı demektir. FOV ayarıyla birlikte oyunda ki görüş alanınızı belirleyebilirsiniz. Eğer çok yakına ayarlıysa silahlar görüş alanının gerisinde kalacağı için gözükmeyecektir. Bunun için FOV ayarını tekrar düzenlemek gerekiyor.

  1. Ayarlardan konsol kullanımını aktif hale getirin.
  2. Ardından ” ile konsolu açın.
  3. Konsola default_fov 90 yazın ve enter diyerek uygulayın.

Bu ayarlamanın ardından silahlar gözükmeye başlayacaktır. Sorunu çözemeyenler yorum olarak belirtebilirler.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x