ETS 2 modlu araçlar siyah gözüküyor

2 dk okuma süresi

ETS 2 yani Euro Truck Simulatör 2 oyunu adından da anlaşılacağı üzere en köklü bilgisayar oyunu serilerinden olan Euro Truck Simulatör oyun serisinin 2. oyunudur. ETS 2’de bir nakliye şirketi kurarak tır şoförlüğüne başlıyorsunuz. İlk başta başka tırlarda şoför olarak çalışıyor daha sonra kredi çekerek kendi tırınızı alıyorsunuz. Oyunda ilerledikçe ve nakliyeleri yaptıkça daha çok para kazanıyor ve yeni tırlar, yeni dorseler alıyorsunuz. Şoför becerilerini geliştirerek, daha güçlü tırlar alarak ve kendi dorsenize sahip olarak daha yüksek kazançlı işler elde edebiliyorsunuz. Nakliyecilik ve tırcılık hakkında tüm detaylar oyunda mevcut diyebilirim. ETS 2 modlu araçlar siyah gözükme sorunu. ETS 2 modlu araçlar siyah gözüküyor.

ETS 2 oyunu Avrupa bölgesinde geçiyor. Türkiye’nin de Trakya bölgesi oyunda yer alıyor. Tabi oyunda bir sürü DLC bulunuyor. Açmak istediğiniz ülkeleri ve bölgeleri bu DLC paketlerini satın alarak açabilir ve oynayabilirsiniz. Gönüllü geliştiriciler tarafından ETS 2 için ücretsiz modlarda geliştiriliyor. Bu modlarda Tofaş, Toros, Fiat Doblo, Volkswagen Passat, Renault Megane, Dacia Sandero, Fiat Linea gibi aklınıza gelebilecek neredeyse her türlü araba bulunuyor. Sadece araba değil Otobüs, Minibüs, tır, ve kamyonlarda bu modlarda yer alıyor. Ets 2 Modları İndir | 2022 İtibari İle En Güncel Yamalar (gamemodsbase.com) Bu sayfada çeşitli ETS 2 modlarını görebilirsiniz.

ETS 2 modlu araçlar siyah olma sorunu

 ETS 2 modlu araçlar siyah

ETS 2 oyunu için istediğiniz modları yukarıda verdiğim bağlantıda ki siteden yada farklı sitelerden indirip kurabilirsiniz. Modların kurulumunu yapıp oyuna girdikten sonra modlu araçların siyah gözüktüğünü görebilirsiniz. Bu sorunun sebebi oyunun OpenGL desteğiyle çalıştırılmasıdır. Eğer modlar DirectX11 desteğiyle geliştirildiyse ve siz oyunu OpenGL desteğiyle çalıştırıyorsanız modlarda böyle hatalar olabiliyor.

  1. Bu bilgisayar > Belgeler > Euro Truck Simulatör dosyasına giriş yapın.
  2. Burada yer alan config dosyasına sağ tık yaparak düzenle seçeneğine tıklayın.
  3. Not defteriyle birlikte açılan config dosyasında uset r_device “gl” değerini uset r_device “dx11” olacak şekilde güncelleyin ve kaydedin.

Oyuna tekrar giriş yaptığınızda modlu araçların normal gözükmeye başladığını göreceksiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x