50 bin TL’ye alınabilecek arabalar 2020

2 dk okuma süresi

Araba fiyatlarının uçmasıyla birlikte sıfır araba almakta bir hayli zorlaştı. Öyle ki 100 bin TL’nin altında sıfır araba bulmak neredeyse imkansız. Bulabilirseniz de en boş modeller olacağı kesindir. Hal böyle olunca ikinci el arabalara yönelmek en doğrusu gibi geliyor. Ancak ikinci el piyasası da en az sıfır araba piyasası kadar uçuk. Öyle ki 2000 model bir arabayı almaya kalksanız bile 50-60 bin TL vermek zorunda kalabiliyorsunuz.

Önceki yazılarımda 30 bin ve 40 bin TL’ye alınabilecek bazı arabaları listelemiştim. Bu yazımda ise 50 bin TL’ye alınabilecek bir kaç güzel arabadan bahsedeceğim. Bu arabalar tavsiye niteliğindedir siz kendi ihtiyaçlarınıza göre en iyi arabayı zaten belirleyeceksinizdir.

50 bin TL’ye araba tavsiyesi

Ford Focus 2 1.6 TDCi nasıl

Ford Focus 2 1.6 TDCi 2005 – 2008 yılları arasında 1.6 dizel motor seçeneğiyle bulabilirsiniz. Hatchback modeli de iyidir. Kaliteli güven veren bir arabadır. Otomatik viteslisi nadirdir bulmakta zorlanabilirsiniz. Aile arabası olarak kullanıma uygundur. Dizel araç arayanlar için tercih edilebilir bir marka.

honda civic vtec 2 nasıl

Honda Civic 1.6 VTEC 2000 – 2006 yılları arasında 1.6 motor benzin yada benzin-LPG seçenekleriyle bulabilirsiniz. Yakıt ve motor performansı bakımından çok iyidir. Kalitelidir kolay kolay arıza çıkartmaz. Ülkemizde bir hayli tutulmuştur. Diğer Honda Civic’lerde olduğu gibi bu Honda Civic’lere de fazlaca modifiye yapılıyor. O yüzden piyasada temizini ellenmemişini bulmak zordur. Otomatik vitesli bulmanız mümkündür. Apaçi eli değmemiş güzel bir tane bulmak için iyi bir araştırma yapmanızı öneririm. Aile arabası olarak kullanılabilir.

opel astra h nasıl

Opel Astra h 1.3 CDTI 2005 -2011 yılları arasında 1.3 dizel motor seçeneğiyle bulabilirsiniz. Kasasına göre bazı durumlarda motoru biraz ufak ve yetersiz kalabilir. Şehir içi kullanımda yakıt konusunda idealdir. Aile arabası olarak kullanılabilir geniş bir arabadır. Otomatik viteslileri oldukça pahalıdır. Bu fiyatlara bulamayabilirsiniz.

Toyota corolla 1.6 terra nasıl

Toyota Corolla 1.6 Terra 2002 – 2007 yılları arasında 1.6 motor benzin yada benzin-LPG seçeneğiyle bulabilirsiniz. Japon arabaları genelde zaten sorunsuz arabalardır. Oldukça kaliteli ve güven vericidir. Otomatik viteslisi bulunabilir. Aile arabası olarak kullanıma oldukça idealdir. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir arabadır. Toyota’nın da ülkemizde pazar payı oldukça fazladır. O yüzden ikinci el piyasası vardır. İyi bir araştırmayla güzel bir tane Corolla bulabilirsiniz.

hyundai i20 1.4 crdi nasıl

Hyundai i20 1.4 CRDi 2011 – 2014 yılları arasında 1.4 motor seçeneğiyle bulabilirsiniz. Ufak bir arabadır yakıt konusunda oldukça iyidir. Aile arabası olmaktansa şehir için kullanımda rahatlık sağlar. Gerek yakıt gerek park konusunda sizi rahatlatacaktır.

NOT: Listeye eklemek istediğiniz araçları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x