40 bin TL’ye alınabilecek arabalar 2020

3 dk okuma süresi

Artan araç piyasalarıyla birlikte arabalar ulaşım araçları olmaktan daha çok yatırım araçları olarak da görülmeye başladı. Öyle ki 2 sene önce 20 bin TL’ye aldığınız bir aracı şuan 30-35 bin TL’ye satabiliyorsunuz. Ancak ikinci el araba alımlarında bir çok dolandırıcılık olayı yaşanabildiği için bilen bir kişiyle beraber alacağınız arabalara bakmanızı ve muhakkak ekspertize sokmanızı öneriyorum.

Araba almak için internet sitelerini gezdiğinizde birçok araba modelinin birbirinden alakasız fiyatlarla satışa sunulduğunu göreceksiniz. Aynı model araçlar arasında bile 5 – 10 bin TL gibi farklar olabiliyor. Bunun için size tavsiye niyetinde 40 bin TL bütçe ile alabileceğiniz arabaları listeleyeceğiz.

40 bin TL’ye araba tavsiyesi

golf 4 1.6 comfortline nasıl

Volkswagen Golf 1.6 Comfortline 1999-2001 yılları arasında 40 bin TL bütçeyle benzin yada benzin-LPG 16. motor seçeneğiyle bulabilirsiniz. Konfor ve güvenlik bakımında yılının en iyi modellerinden ve Volkswagen’in efsane Golf kasasıdır. Hatchback aile arabasıdır. Volkswagen ülkemizde zaten tutulan bir markadır ve Golf’te markanın en çok satan modelidir. O yüzden ikinci el piyasası vardır. İyi bir araştırmayla güzel bir Golf bulabilirsiniz.

opel astra g nasıl

Opel Astra G 1998 – 2005 yılları arasında 1.6 motor benzin yada benzin-LPG seçeneğiyle 40 bin TL’ye bulabilirsiniz. Ülkemizde bir hayli sevilmiş bir araçtır öyle ki 2009’a kadar üretimi yapılmıştır. Volkswagen Golf ile aynı klasmandadır ve birçok konuda döneminin rekabet araçlarıdır. Günümüzde de öyle Astra ve Golf iki güzel hatchback aile arabası. Yedek parçaları kolay bulunabilir. Motor performansı çok iyidir ve performansına nazaran oldukça az yakar.

Renault megane 2 1.5 dCi nasıl

Renaul Megane 2 1.5 dCi 2004-2008 yılları arasında 1.5 dizel motor seçeneğiyle bulabilirsiniz. Özellikle yakıt tasarrufu bakımından Renault markası ülkemizde çok sevilmiştir. Megane 2’de yakıt tasarrufunun yanında motor performansıyla da bir o kadar iyidir. Geniş bir araba olduğu için aile arabası olarak kullanıma oldukça müsaittir. Uzun yol yapan birisiyseniz araştırmanız gereken bir arabadır. Gerek konfor gerek tasarruf bakımından ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Motoru hala yeni Renault arabalarında ve birçok farklı araba markası bünyesinde kullanılmaktadır o yüzden güzel bir motora sahiptir. Yedek parçaları bulunmaktadır. Ülkemizde oldukça tutulmuştur. İkinci el piyasası vardır. İyi bir araştırmayla güzel bir Megane 2 bulabilirsiniz.

fiat linea 1.3 multijet nasıl

Fiat Linea 1.3 Multijet 2007-2012 yılları arasında 40 bin TL’ye 1.3 dizel motor seçeneğiyle bulabilirsiniz. Ülkemizde yakıt performans konusundan çok sevilmiştir. Öyle ki bir çok taksicinin de Fiat arabalarını tercih ettiğini biliyorsunuzdur. Konfor ve güvenlik bakımından çokta iyi olmasada geniş bir arabadır aile arabası olarak kullanılabilir. Ülkemizde çok tutulmuştur. İkinci el piyasası vardır.

Hyundai accent era 1.5 crdi-vgt nasıl

Hyundai Accent Era 1.5 CRDi-VGT 2006 – 2011 yılları arasında 1.5 motor dizel seçeneğiyle bulabilirsiniz. Hyundai kore malıdır. Araçları kalitelidir kolay kolay arıza vermezler. Oldukça az yakarlar ve seri arabalardır. Ancak güvenlik ve konfor bakımından pek tatmin edici değildir. Hafif olmaları yakıt tasarrufu sağlıyor ancak güvenlik ve yol tutuşu gibi alanlarda geri kalmasına yol açıyor. Aile arabası olarak kullanılabilir. Fiat Linea gibi Hyundai Era’da taksiciler tarafından oldukça fazla kullanılmıştır. Ülkemizde piyasası vardır. İyi bir araştırmayla güzel bir tane Accent Era bulabilirsiniz.

volkswagen bora 1.6 nasıl

Volkswagen Bora 1.6 1999 – 2004 yılları arasında 1.6 motor benzin yada benzin-LPG seçeneğiyle bulabilirsiniz. Oldukça konforludur öyle ki bu listenin en konforlu aracıdır desek yanılmış olmayız. Ancak motor ve yakıt konusunda o kadar iyi değildir. Kasasına göre motor biraz yetersiz kaldığı için yakıt konusunda biraz cep yakabilir. Ancak konfor ve güvenlik bakımından bu dezavantajını unutturacaktır. İkinci el piyasası vardır. İyi bir araştırmayla güzel bir tane Bora bulabilirsiniz.

NOT: Eklemek istediğiniz araçlar varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x