30 bin TL’ye alınabilecek arabalar 2020

5 dk okuma süresi

Her gün çeşitli sebeplerden dolayı yolculuk etmemiz gerekiyor. Okula, işe, tatile, alışveriş merkezine vb. yerlere gitmek için ulaşım araçlarına ihtiyaç duyuluyor. Bu ulaşım araçları eviniz yakın ise bisiklet olabilirken uzaklığa bağlı taksi kullanmak olabilirken otobüs, metro, tren gibi toplu taşımada olabiliyor.

Toplu taşıma kullanmaktan sıkılıp, taksiye para vermekten bıkarak bir araba almaya karar verdiğiniz zaman araç piyasasının ne kadar yüksek olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden sizlere tavsiye niteliğinde 30 Bin TL’ye alınabilecek bir kaç araba modelinden bahsedeceğim. Araç piyasasının ne kadar çok yükseldiğinden bahsetmiştim o yüzden bu fiyat aralığında listeleme yapacağım araba modelleri düşük nispeten modelli olacaktır.

30 bin TL araba tavsiyesi

opel vectra b nasıl

Opel Vectra B Kasa 1997 – 2001 modelleri arasında 1.6 motor, 1.8 motor ve 2.0 motor benzin yada benzin-LPG seçenekleriyle bulabilirsiniz. Otomatik vitesli bulmakta mümkündür. Sedan kasa tipiyle tam bir aile arabasıdır. Opel bir alman markası olduğu için oldukça da sağlam ve kalitelidir. Yakıt konusunda ortalamanın bir tık üzerinde yaktığını söyleyebiliriz. Ülkemizde de bir o kadar tutulmuştur. İkinci el piyasası vardır bu yüzden iyi bir araştırmayla güzel bir tane bulabilirsiniz.

toyota corolla ae101 nasıl

Toyota Corolla ae101 1993 – 1998 modelleri arasında 1.3 motor ve 1.6 motor benzin yada benzin-LPG seçenekleriyle bulabilirsiniz. 1.6 motorları en çok tutulan motor tipidir o yüzden 1.6 motor seçeneği iyi bir seçim olacaktır. Toyota bir japon markasıdır. Araçları kaliteli ve uzun ömürlüdür. Toyota Coralla’nın en az arıza yapmasıyla ünlenmiş modelidir. Yakıt konusunda iyidir. Otomatik vitesli bulmak mümkündür. Ülkemizde oldukça tutulmuştur. Öyle ki çevrenizde illa ki birisinde zamanında bu arabadan olmuştur. İkinci el piyasayı vardır iyi bir araştırmayla güzel bir tane bulabilirsiniz.

fiat polo 1.3 multijet nasıl

Fiat Palio 1.3 Multijet 2004 – 2010 modelleri arasında olan 1.3 multijet dizel motorlu Fiat Palio. Aracım biraz modelli olsun ve az yaksın diyorsanız tam size göre bir araç. Ancak oldukça ufak bir araba olduğu için aile aracı olarak kullanmak zor olacaktır. Şehir içi kullanım ve park konularında ise ufaklığı avantaj olabilmektedir. Aynı şekilde Fiat’ta ülkemizde tutulan bir markadadır. İkince el piyasası vardır. İyi bir araştırmayla güzel bir tane Fiat Palio alabilirsiniz.

Volkswagen polo 6n2 nasıl

Volkswagen Polo 6n2 2000 model 1.4 motor benzin yada benzin-LPG seçenekleriyle bulabilirsiniz. Volkswagen bir alman markasıdır. Volkswagen araçları genel olarak kalitelidir. Ancak polo yakıt konusunda biraz fazla yakmaktadır. Buna karşılık oldukça konforludur. Aile arabası olmak için oldukça ufaktır. Şehir içi kullanım ve park konusunda iyidir. Otomatik vitesli bulmak mümkündür. Sağladığı güvenlik, konfor ve şehir içi kullanım rahatlığı sebebiyle tercih edilebilir. Volkswagen araçlarıda ülkemizde oldukça tutulmaktadır. Bu yüzden ikinci el piyasası vardır. İyi bir araştırma yaparak güzel bir tane Polo alabilirsiniz.

opel corsa b 1.4 gls nasıl

Opel Corsa 1.4 GLS 1997 – 2000 yılları arasında 1.4 motor benzin yada benzin-LPG seçenekleriyle bulabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz polo ve palio araçlar gibi ufaktır. Konfor, güvenlik, kalite konusunda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak sevimli bir arabadır. Otomatik vitesli bulmak mümkündür. Yakıt konusunda iyidir. Şehir içi ve park konusunda oldukça iyidir. Ülkemizde de tutulmaktadır. İyi bir araştırma ile güzel bir Opel Corsa sahibi olabilirsiniz.

peugeot 206 nasıl

Peugeot 206 Tasarıma ve şıklığa önem veriyorum diyorsanız tam sizlik bir model Peugeot 206. 1.4 motor ve 1.6 motor bezin yada benzin-LPG seçenekleriyle bulmak mümkün. Otomatik vites biraz nadir bulunuyor. Parça kalitesi ve konfor bakımında pek tatmin edici değil. Yakıt konusunda gayet iyidir. Diğer araçlar kadar piyasası olmasa da iyi bir araştırmayla güzel bir tane Peugeot 206 bulabilirsiniz.

Honda civic 1.4 nasıl

Honda Civic 1.4 1997-2001 yılları arasında 1.4 motor benzin yada benzin-LPG seçenekleriyle bulabilirsiniz. Yakıt konusunda çok iyidir. Honda bir japon markasıdır. Kaliteli ve az arıza veren bir araba markasıdır. Aile arabası olarak kullanılabilir geniş ve rahattır. Ülkemizde de oldukça tutulur. Ancak genelde apaçilerin elinde bulunduğu için bir çoğu hırpalanmış ve zarar görmüş durumdadır. İkinci el araştırmasını bilen bir kişiyle titizlikle yapmanız gerekmektedir.

Renault clio 1.5 dCi nasıl

Renault Clio 1.5 dCi 2002 – 2008 yılları arasında 1.5 dCi motor seçeneğiyle bulabilirsiniz. Ben memurum az yaksın masraf çıkartmasın birazda geniş olsun diyorsanız tam sizlik bir araba. Yakıt konusunda oldukça iyidir. Ülkemizde oldukça tutulmuştur ve ikinci el piyasası vardır. Konfor, güvenlik bakımında tatmin edici değil ancak yakıt tasarrufu ve parça ucuzluğuyla ön plana çıkıyor.

Ford fiesta mark IV nasıl

Ford Fiesta Mark IV 2002 – 2008 yılları arasında 1.4 motor dizel, benzin yada benzin-LPG seçenekleri mevcut. Küçük olmasına karşın iç kısımları listedeki diğer ufak araçlara kıyasla daha geniştir. Otomatik seçeneği bu fiyatlara ne yazık ki bulmak çok zor. Yakıt konusunda pekte iyi olduğu söylenemez. Ford kalitesine sahip bir araçtır. Dayanıklıdır ufak aileler için ideal bir araç olabilir.

Opel corsa c nasıl

Opel Corsa C yukarıda bahsettiğimiz Corsa’nın bir üst modeli 30 bin TL bütçe ile 2003-2005 yılları arasında 1.0 motor, 1.2 motor, 1.4 motor benzin yada benzin-LPG seçenekleriyle bulabileceğiniz gibi 1.3 motor dizel seçeneğide mevcut. Bu fiyatlara düşük kasasının çok güzel bir tanesini bulabileceğiniz gibi bu kasadan da güzel bir araştırma yaparak güzel bir tane bulabilirsiniz. Özellikle düşük motor tercihi fiyat olarak uygun olmasını sağlayacaktır. Yakıt olarak oldukça iyidir.

Not: Sizin de eklemek istediğiniz araçlar varsa yorum olarak belirtmeyi unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x