Android oyun nasıl yapılır?

Akıllı telefonları oyun oynamak için kullanan büyük bir kesim var. Bazı oyunlar o kadar bağlayıcı oluyor ki gün boyu telefonu ellerinden düşürmeyenler oluyor. Hiç oyun oynamayan birisi olsanız bile çocuğunuz, yeğeniniz oyun oynamak istiyor diye telefonunuzda en az bir oyun bulunduruyorsunuz. İnternet gerektirmeyen oyunları yükleyerek internet olmayan ortamlarda sıkılmadan vakit geçirebiliyorsunuz. Mobil uygulamalar kadar mobil oyunlarda o yüzden çok popüler. Android oyun programlama

Android oyun yapmak için Unity programını kullanabilirsiniz. Unity ile 2D yada 3D oyunlar yapabilirsiniz. Unity içerisinde Assets Store’yi kullanarak yapmak istediğiniz oyun için gerekli objeleri gerek ücretli gerekse ücretsiz bir şekilde indirebilir veprojenize ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz bu objeleri kullanarak oyunu tasarlayabilirsiniz. Ancak objeler kodlanmadığı taktirde süs olmaktan öteye geçemeyecektir. O yüzden iyi bir C# bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Mobil oyun nasıl yapılır?

Mobil oyun yapmak göründüğü kadar kolay değildir. Yeni başlayacaklari için ilk zamanlar oldukça zor olacaktır. Oyunlarda objelerin özel kodlanması, yer çekimi ve fizik kuralları gibi bir çok etken bulunuyor. Bunları yapmakta iyi bir C# ve Unity bilgisini gerektiriyor. O yüzden pes etmeden sürekli araştırmak ve kendinizi geliştirmek zorundasınız. Daha sonra yaptığınız oyunları Unity üzerinden istediğiniz formatta mobil cihazınıza kurabiliyorsunuz.

Mobil oyun yapmaya kara verdiyseniz eğer öncelikle güzel bir araştırma yapmanızı öneririm. Bol bol Unity mobil oyun programlama videolarına göz atın. Örnek oyunlar yapın ve kendinizi geliştirin. Daha sonra kendi oyununuzu yapmaya başlayın. Böylelikle oyunu yaparken daha az sorunla karşılaşır ve bunalıp pes etmezsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir