Wifi şifresi nasıl kırılır?

Wifi nedir?

Wifi kablosuz internet sistemidir. İnternet modemi sayesinde belirli bir kapsama alanında bulunan ve wifi özelliği olan elektronik cihazlar internete bağlanabiliyor. Kapsama alanı ve internet hızı kullanılan internet ve modem cihazıyla alakalı değişebiliyor.

Wifi şifresi nasıl bulunur?

Wifi ile internete kablosuz bir şekilde bağlanabiliyorsunuz ancak sizden başka kimsenin bağlanıp internet kotanızı bitirmesini istemezsiniz. İşte bu yüzden wifi ağlarına şifre konuluyor ve wifi sadece şifreyi bilen kişilerin erişimine açılıyor. Bu şekilde güvenli bir şekilde internete bağlanabiliyorsunuz. Ancak konulan şifrelerin basitliği ve kolay çözülebiliyor olmaları güvenlik zaafları oluşturabiliyor. Size bahsedeceğim program sayesinde bu tarz wifi ağlarının şifresini kırabilir ve bağlanabilirsiniz.

Programı bilgisayarınıza yada telefonunuza indirdikten sonra giriş yapın.

Program üzerinde etrafınızdaki wifi ağları tespit ediliyor. Burada çekim gücü en yüksek olandan başlayarak wifi ağlarına giriş yapmayı deneyin. İçlerinden çözülmesi kolay ve basit şifre kullanmış wifi ağlarının şifreleri

Wifi şifresini kırmanız için ek bir program kullanmanız gerekmektedir. Program kullanmadan wifi şifresini kırmanız mümkün değildir. PlayStore üzerinden birçok wifi şifre kırma uygulamasına erişebilirsiniz.  Sizlere denemeniz gereken iki programın bağlantı linklerini aşağıda vereceğim. Sırayla bu iki programı deneyerek wifi şifresi kırmaya çalışabilirsiniz. Tüm denemelere rağmen yinede wifi ağlarına bağlanılamıyor ise ya şifreler başarılı ve kırılması zor şifrelerdir yada telefonunuz ROOT suz olduğu için program gerektiği gibi çalışamamıştır. ROOT nedir?

  • Android Wifi şifre kırıcıyı indirmek için Tıklayın.
  • Android Wifi şifre kırıcıyı indirmek için Tıklayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir