İnstagram profil fotoğrafı nasıl büyütülür?

1 dk okuma süresi

Bir internet tarayıcısı üzerinden Instagram’a girerek aslında çok basit bir şekilde insanların profil resmini orijinal çözünürlüğünde görüntüleyebilirsiniz. İnstagram profil resmi büyütme, tam boyutta görme işlemi aslında oldukça basit.

İnstagram güzel görüntüler ve harika profil resimlere sahip cazip insanlarla dolu. İnstagram profil resmini indirmem gerektiğini hissettiğim zamanlar oldu, çünkü çok muhteşem görünüyorlardı. Bazen yedeklemek için kendi İnstagram profil resminizi bile indirmek isteyebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi günümüzün en çok kullanılan sosyal ağlarından biri olan Instagram’da kullanıcıların profil fotoğrafları oldukça küçük boyutlarda görünüyor. Özellikle birisi size takip istediği gönderdiğinde, hele bir de filtre kullanmışsa kim olduğunu anlamakta ciddi anlamda zorluk yaşayabiliyorsunuz. Instagram’ın bu özelliğinin oldukça kötü olduğunu düşünseniz de aslında Instagram profil resimlerini tam boyutunda görmek mümkün. Öyle ki, aslında bunun biraz düşününce bile aklınıza gelecek bir yöntemi var.

İnstagram hesap fotoğrafı büyütme

Bunun için mobilden ya da bilgisayarınızdan fark etmeksizin bir internet tarayıcısına ihtiyacınız var. Öncelikle profil resmine bakmak istediğiniz kişinin kullanıcı adına bakın ve tarayıcınızdan “www.instagram.com/kullaniciadi‘ şeklinde bağlantısını girin. Girdiğiniz zaman kullanıcının profil resmine sağ tıklayarak ‘Resmin adresini kopyala’ seçeneğine tıklayın.

Bu bağlantıyı kopyaladığınızda profil resminin 150×150 çözünürlüğündeki halinin bağlantısını kopyalamış olacaksınız. Linki adres çubuğuna yapıştırdığınızda ise adres çubuğunda 150×150 yazısını göreceksiniz. Bu adresten 150×150 yazısını silerek linke enter‘a basarak tekrar girdiğinizde artık görselin orijinal hali karşınıza çıkacak.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x