CPanel SORRY! hatası

Websitesi sunucu değişimi sonrası karşılaşılan bu hata önbellekle ilgili bir hatadır. Yani sitenizin önbelleği eski sunucuya göre alınmış ve siz sitenizi açmaya çalıştığınız zaman eski sunucuya kayıtlı olan önbellek açılmaya çalışılıyor ve burada da böyle bir hata oluşuyor. CPanel SORRY! hasatı çözümü

Öncelikle sitenize proxy sitelerinden giriş yapmaya çalışın. Bu şekilde sitenizin aslında çalıştığını ama sizin tarayıcınızda önbelleği alınmış olduğu için açılamadığını göreceksiniz. Aynı şekilde wp-admin ile de yönetici paneline giriş yapabilirsiniz. Sorunumuzun önbellekle ilgili olduğunu anladığımıza göre şimdi düzeltme işlemine geçebiliriz.

DNS önbelleğini temizleme

Başka bir tarayıcı kullanarak siteye giriş yapabilirsiniz. Ancak mevcut tarayıcınız ile de siteye erişim sağlamak istiyorsanız eğer DNS önbelleğini temizlemeniz gerekiyor.

  • Windows + R yapın. CMD yazarak “Tamam” deyin.
  • Açılan sayfaya sırayla komutları yazarak çalıştırın.
  1. ipconfig /flushdns
  2. ipconfig /release
  3. ipconfig /renew
  4. exit

Tarayıcınızı kapatın tekrar giriş yapın. Sorununuz çözülmüş olacaktır. Wp-admin ile yönetici panelinden kullandığınız önbellek eklentisinin ayarlar bölümüne girerek önbellek temizliği de yapmanızda fayda var.

Tarayıcı önbelleğini temizleme

Kullanmış olduğunuz tarayıcıda önbelleğe alınmış dosyaları silebilirsiniz. Tarayıcınızın “Ayarlar” bölümünden “Gizlilik ve güvenlik” seçeneğine giriş yapın. Geçmişi temizle diyerek önbelleği silin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir