Özel Dosyalar.exe Virüsü Temizleme 2018

Bilgisayarınızın yerel harddiskinde yada USB bellek sürücülerinde oluşan Özel Dosyalar.exe adıyla kendiliğinden oluşan bu dosya şeklindeki virüs çok can sıkıcı olabiliyor.

Bu virüsten maalesef sadece bir antivirüs yardımıyla kurtulamazsınız. Silmeye çalışsanız da silinmeyen bu dosya arkaplanda sürekli çalışmaya devam eder. Bu virüsün kolunu kanadını kırmanız için size destek olacak ek programlardan aşağıda bahsedeceğim. Bunlar Rkill ve ComboFix artık izlememiz gereken adımlara geçebiliriz.

  • Öncelikle hali hazırda çalışmakta olan bu virüsün çalışmasını durdurmamız gerekmektedir. Bunun için Rkill adlı programı bilgisayarımıza indirip kurmamız gerekiyor. İndirmek için Tıklayın.
  • Rkill‘i çalıştırın. Bu program Malware yani kötü amaçlı yazılımların çalışmasını durduracaktır. SİLMEZ! DURDURUR. 
  • Ardından durdurduğumuz Malware yani kötü amaçlı yazılımları temizlemek için ComboFix adlı programdan yararlanıyoruz. İndirmek için Tıklayın.
  • ComboFix‘i bilgisayarınıza kurduktan sonra çalıştırın. ComboFix çok yavaş çalışan bir programdır ancak kuşkusuz işini çok iyi yapıyor. O yüzden ağır ağır çalışsın bekleyin.
  • ComboFix işlemi bittikten sonra bilgisayarınızda bulunan herhangi bir antivirüs programıyla tekrardan kapsamlı bir virüs taraması yapın.

Tüm bu işlemlerin ardından bilgisayarınızdaki virüslerden başta Özel Dosyalar.exe olmak üzere kurtulmuş olacaksınız. Bilgisayarınızın güvenliği için güvenilir bir antivirüs programı kurmanızı öneriyorum. Bu virüs USB belleklerden bulaşabileceği için her belleği bilgisayarınıza takmamanız gerektiğini belirtmek isterim. Yada USB sürücüsünü takar takmaz öncelikle virüs taramasından geçirin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir