Metagme virüsü nasıl temizlenir?

Metagme virüsü bilgisayar ilk açıldığında tarayıcıdan otomatik olarak reklamlarla dolu web sayfasını açıyor. Kullandığı tarayıcı sizin varsayılan tarayıcınız oluyor. Yani Chrome, Firefox, Opera gibi gibi… Bu durum elbette oldukça can sıkıcı oluyor. İstemsiz yere böyle saçma sapan reklam sayfalarının açılması hiç hoş değil. Metagme virüsü nasıl kaldırılır?

Bu virüsün internetten indirdiğiniz crack dosyaları yada oyunlardan bulaşmış olma ihtimali yüksek. Çünkü bu crack işlemlerini bilgisayar korsanları yapmaktadır ve hiç güvenli değildir. Bu virüs tarayıcı virüsü, internet sayfası virüsü, metagme virüsü, metagame virüsü ve dinoraptzor gibi çeşitli adlarla biliniyor.

Metagme virüsü silme

Muhtemelen çeşitli virüs programları kullanarak bu virüsten kurtulmaya çalışmışsınızdır. Ancak bunlar sonuç vermeyecektir. Çünkü virüs aktif olarak çalışmıyor sadece bir yönlendirme yolunu bilgisayarınıza kaydediyor. Buda her bilgisayar açıldığında reklam dolu internet sayfasının açılmasını sağlıyor.

Öncelikle CCleaner adlı programı indirmeniz gerekmektedir. Bu bağlantıdan ücretsiz versiyonunu indirebilirsiniz. Tıklayın.

  • Daha sonra “Tools” ardından “Startup” adımlarını izleyin.
  • Burada yer alan exploper.exe http:// ile başlayan satıra tıklayın ve “Disable” yapın.

Tüm işlem bu kadar. Artık açılışta bu reklam dolu sayfa açılmayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir