WhatsApp kişi engelleme nasıl yapılır?

WhatsApp günümüzde kullanılan en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Arkadaş, sevgili ve birçok kişiyle WhatsApp sayesinde sadece internet bağlantısına ihtiyaç duyularak mesajlaşılabiliyor. Fotoğraf, video, ses kaydı ve konum paylaşımıda anlık şekilde yapılabiliyor.

Ancak telefon numaranız yabancı birinin eline geçmiş ise ve size WhatsApp’tan rahatsız edici mesajlar atabilir. Yada herhangi bir arkadaşınızla küstünüz ve konuşmak istemiyorsunuz. İşte WhatsApp sayesinde bu kişileri engelleyerek size mesaj atmalarını engelleyebilirsiniz.

WhatsApp’ta bir numarayı nasıl engellerim?

WhatsApp’a giriş yapın.

Sağ yukarıda bulunan 3 noktalı menü seçeneğine tıklayın. Açılan pencereden “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.

Gizlilik ayarları kısmına girin ve Mesajlaşma bölümünün altında bulunan “Engellenmiş kişiler: Yok” yazan yere (Daha önceden birini engellediyseniz engellediğiniz kişi sayısı kadar x engellenmiş kişi şeklinde gözükür.) tıklayın.

Buradan sağ üstte bulunan kişi ekleme butonuna basarak engellemek istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz. (Engellemeniz için öncelikle rehberinize kaydetmelisiniz ki WhatsApp kişi listenizde gözüksün.)

WhatsApp sön görülmeyi kapatma

WhatsApp’a giriş yapın.

Sağ yukarıda bulunan 3 noktalı menü seçeneğine tıklayın. Açılan pencereden “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.

Gizlilik ayarları kısmına girin buradan son görülme seçeneğine basarak “Herkes, Kişilerim ve Hiç kimse” şeklinde son görülmenizi ayarlayabilirsiniz. Aynı şekilde WhatsApp profil resminizin ve durumunuzun da bu kısımdan görünürlüğünü ayarlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir