WhatsApp gizli ekran görüntüsü alma

Sosyal medyanın büyümesiyle birlikte hayatımızın büyük bir bölümünü sosyal medya üzerinde paylaşarak diğer insanlarla etkileşim halinde oluyoruz. Ancak bazı durumlarda paylaştığınız yada bir başkasının paylaştığı içeriği farklı nedenlerden dolayı kaydetmek isteyebilirsiniz. Örnek olarak WhatsApp hikayeleri… Peki WhatsApp hikayelerinde ss alınca karşıya bildirim gidiyor mu? WhatsApp durum ss alınca bildirim gidiyor mu?

WhatsApp ss bildirimi gidiyor mu?

Öncelikle Snapchat’ten alışkın olduğumuz ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gitme özelliği şimdilik WhatsApp uygulamasında bulunmuyor. Karşı tarafa bildirim gitmeyeceği için rahatlıkla ss alabilirsiniz.

İlerleyen güncellemelerde ise WhatsApp hikayelerinde ss alma kısıtlaması getirilebilir. Yani ss alamazsınız bu durumda ise farklı bir cihazdan hikaye fotoğrafını çekerek kaydedebilirsiniz. Yada o zaman geldiğinde o durum içinde bir çözüm yolu bulmaya çalışarak sizinle paylaşırız.

WhatsApp son görülme kapatma

Son görülme özelliği birçok nedenden dolayı kapatılmak istenebilir. En büyük nedenlerinden biriside gizliliktir yani diğer kullanıcıların sizin en son ne zaman WhatsApp’ı kullandığınızı görmelerini istemeyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. WhatsApp’a giriş yapın. Sağ üst taraftaki 3 noktalı menü simgesine tıklayın.
  2. “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  3. “Hesap” ardından “Gizlilik” seçeneklerine tıklayın.
  4. Açılan bölümde son görülmeyi açıp kapatabilir, profil fotoğrafınızın, durum ve hakkımda yazısının kimlere görünebileceğini ayarlayabilirsiniz. (Herkes-Kişilerim-Hiç kimse)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir