APK uygulama yüklenmedi hatası

Android cihazınıza Play Store’da bulunmayan bir uygulama yüklemek isterseniz bu uygulamanın .apk dosyasını bulmanız ve indirmeniz gerekmektedir. Apk Android işletim sisteminin Windowsta ki adıyla .exe dosyasıdır. Uygulamalar bu formatla tasarlanır ve kurulur.

NOT: Play Store üzerinde bulunmayan bir uygulamanın .apk dosyasını internetten bularak indirmek çeşitli güvenlik zaafiyetlerini de doğurabilir. Zararalı yazılımlara karşı güvendiğiniz sitelerden gerekli indirmeleri yapmanızı öneriyorum.

İndirdiğiniz bu .apk dosyasını açarak yükleme işlemini başlatabilir ve uygulamayı Android cihazınıza kurabilirsiniz. Ancak bu işlem sırasında en sık rastlanan sorunlardan birisi ise “Uygulama Yüklenmedi” hatasıdır.

Apk uygulama yüklenmiyor

Apk dosyası ile uygulama kurmaya çalışırken bu hatayı alıyorsanız muhtemelen cihazınızda SD kart bulunuyordur. Cihaz apk dosyasını SD kart üzerine kurmaya çalışırsa başarısız olacak ve bu hatayı verecektir. Öncelikle SD kartınızı çıkartıp tekrar deneyin.

android apk hatası çözümü

SD kart bulunmuyorsa cihazınızda yeterli boş alan bulunduğundan emin olun ve cihazınızı yeniden başlatıp tekrar apk dosyanı kurmaya çalışın. Tüm bunlar işe yaramıyorsa eğer ya apk dosyası hatalı ve eksik indirilmiştir yada sürüm farkından dolayı cihaza kurulumu gerçekleştirilemiyordur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir