Kırılmaz cam nedir?

Akıllı telefonların çıkmasıyla birlikte cebimizdeki telefonların tuş takımları kayboldu ve yerine büyük dokunmatik ekranlar aldı. Ancak akıllı telefonların bir dezavantajı ise herhangi bir darbe ve düşürme sonucu ekranlarının kolaylıkla kırılıp zarar görebilmesidir.

Bu yüzden kırılmaz cam adında koruyucu ince bir ekran tabakası geliştirildi. Yapışkan tabakası sayesinde kolaylıkla telefonun ekranına yapıştırılıyor. Yapıştırma işlemini dikkatli ve kırılmaz cam ile ekran arasında hava kalmayacak şekilde yapmanız gerekiyor aksi taktirde ekran ile kırılmaz cam arasında hava baloncukları oluşacak ve çok kötü gözükecektir.

Kırılmaz cam nasıl takılır?

Kırılmaz camı takarken öncelikle telefon ekranını toz kalmayacak şekilde silmelisiniz. Ekrana yapıştırırken düz bir şekilde  yapıştırdığınıza, kamera hoparlör gibi şeyleri kapatmadığına emin olun. Hava baloncuğu bırakmamaya özen gösterin yada en iyisi kırılmaz ekranı aldığınız yerde taktırın.

Kırılmaz camı telefon mağazaları ve telefon aksesuarları satılan yerlerden temin edebilirsiniz. Fiyatları 10-15 liradan başlıyor kalitesine göre yükseliyor. 

Gorilla Glass nedir?

Gorilla Glass bir kırılmaz cam markasıdır. Birçok teknoloji devi Gorilla Glass ile çalışmaktadır. En kaliteli kırılmaz camları üreten markalardan biridir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir